Warning: Array to string conversion in /home/platne/serwer176867/public_html/autoinstalator/shewanella.org/wordpress11524/wp-includes/class-wp-widget.php on line 691
The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki – Kate Moore - eBook PDF [FREEDISC | DOCER | DOCI]
Skip to content

The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki – Kate Moore

The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki - Kate Moore - ebook
BESTSELLER

Opis

JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH SKANDALI AMERYKI LAT 20.

Wielka korporacja. Unikatowy produkt. Śmiertelne ryzyko. Pracownice – ofiary. Fascynująca opowieść o wyzysku kobiet i narażeniu ich na wielkie niebezpieczeństwo.

W latach 20. XX wieku amerykańska firma United States Radium Corporation opatentowała i produkowała wyjątkowy jak na tamte czasy wynalazek: farbę świecącą w ciemności. Składnikiem odpowiedzialnym za ten efekt był radioaktywny rad. Nieświadome zagrożenia, pracownice fabryk wytwarzały pożądane przez klientów przedmioty, a po zakończeniu swojej zmiany same świeciły w ciemnościach. Kiedy po jakimś czasie zaczęły chorować, firma zignorowała wszelkie zawołania o pomoc i odszkodowania. Rozpoczęła się batalia z korporacją oraz walka o zdrowie i życie. Rozpętano w ten sposób jeden z największych skandali tego czasu w Ameryce.

Książka Kate Moore zawiera wyczerpującą faktografię. Autorka przywołuje głosy głównych bohaterek skandalu, powołuje się na wzruszające świadectwa – jednym zdaniem, historia ta chwyta za serce. I mimo że od tamtej afery minęło niemal sto lat, temat jest nadal aktualny w świecie, w którym prawa pracownicze i prawa kobiet są niezmiennie przedmiotem dyskusji.

Książka – laureatka Goodreads Choice Awards Best History & Biography, bestseller New York Timesa, USA Today, Wall Street Journal i Amazon Charts.

To jest nie tylko ważna część historii, ale przede wszystkim wciągająca książka, która chwyta za serce i motywuje do działania. Trzeba przeczytać.

– Rachel Ignotofsky, autorka książki Kobiety i nauka. One zmieniły świat

Moore rzuca nowe światło na mroczny rozdział historii pracy w Ameryce: radowe dziewczyny, męczennice okrutnego przymierza handlu i nauki, w opowieści autorki dostają drugie życie

– Megan Marshall, zdobywczyni nagrody Pulitzera za biografię Margaret Fuller: A New American Life

Poparte znakomitym researchem dzieło Moore uderza przejrzystością i współczuciem, które powodują, że bohaterki i ich walka stają nam przed oczami jak żywe… Książkę koniecznie muszą przeczytać wszyscy zainteresowani historią Ameryki i kobiet, a także prawem, zdrowiem i bezpieczeństwem

– Library Journal

 

O autorce

Kate Moore jest autorką bestsellerów New York Timesa z ponad dziesięcioletnią praktyką pisarską. Realizuje się w wielu gatunkach, między innymi wspomnieniach, biografiach i powieściach historycznych. W 2015 roku wyreżyserowała docenioną przez krytyków i publiczność sztukę o radowych dziewczętach zatytułowaną „Promienne życiorysy”. Mieszka w Wielkiej Brytanii.

 

The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki pobierz w formacie PDF, EPUB lub MOBI za DARMO

Wyszukiwane frazy:
The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki pdf freedisc
The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki pdf docer
The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki docer
The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki freedisc
The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki pobierz pdf
The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki pdf pobierz
The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki za darmo
The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki pobierz za darmo
The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki ebook za darmo
The Radium Girls. Mroczna historia promiennych kobiet Ameryki pdf za darmo